FFK’s Hæderspriser

FFK’s Hæderspriser:

 

HORNET skænket af SFK i 1977 (OFK´s 40-årsjubilæum)

Uddelt:

1977              Anton Hansen

1978              Benny Nielsen

1979              Leif Larsen

1980              Willy Jakobsen

1981              Hans Lyholm Pedersen

1982              Valdemar Hansen

1983              Bertel Knudsen

1984              Mogens Flintau

1985              Kurt H. Sørensen

1986              Tormod Sørensen

1987              Kurt Jørgensen

1988              Hans Peter Markussen

1989              Erik Høg

1990              Michael Rasmussen

1991              Ove Nibe

1992              Børge Hansen

1993              Erik Lindberg

1994              Poul Kent Jacobsen

1995              Claus Bo Larsen

1996              Lars Nielsen

1997              Ove Nibe

1998              Kurt Jeppesen

1999              Freddy H. Andersen

2000              Frits Pedersen/Carl H. Jeppesen

2001              Torben Nielsen

2002              Manfred Hansen

2003              Poul Stein Jensen

2004              Per Bo Christenen

2005              Ole Rasmussen

2006              Kent Bøgelund

2007              Torben Pedersen

2008              Hartly B. Lauritzen

2009              Jørgen Sandberg

2010              Uffe B. Nielsen

2011              Tom Krøyer

2012              Torben Andersen

2013              Frits Pedersen

2014              Lars Nordlund

2015              Mathias Bjørnø Kristensen

2016              Brian Nielsen

2017              Lars Raun

2018              John Rasmussen

2019              Erik Høg

2020               Søren Flintau

 

UNGDOMSDOMMERPOKAL/PISTOL

Skænket af SFK 1997 ved 60-års jubilæum. Afløst af ”pistolen” ved fusionen af OFK og SFK i år 2000.

Uddelt:

1998              Morten Wingreen

1999              Uffe B. Nielsen

2000              Peter Rasmussen

2001              Tom Krøyer

2002              Michael Jensen

2003              Søren Flintau

2004              Hans Henrik Højte Hansen

2005              Andreas Knudsen

2006              Brian Nielsen

2007              Mathias Bjørnø

2008              Paw Johansen

2009              Emir Jusubasic

2010              Allan Borgstrøm

2011              Nikolaj Mose Hansen

2012              Hassan Dalal

2013              Anders Wolff Madsen

2014              Muneer A. Nasiri

2015              Jonas Bøgelund

2016              Simon D. Rasmussen

2017              Jacob Beyer Madsen

2018

2019              Lucas Eriksen

2020              Faruk Iriskic

HUMØRLEGATET (Sponsoreret af Albani)

Uddelt:

2001              Jørgen Thomsen

2002              Niels Henning Carlsen

2003              Hardy Rasmussen

2004              Henning L. Pedersen

2005              Lars Raun

2006              Steen Tofte Holm

2007              Ejvind Olsen

2008              Ove Egdal

2009              Gert Irming

2010              Claus Bo Larsen

2011              Niels Høg

2012              Carsten Beck

2013              Claus Steiner

2014              Jørgen Sandberg

2015              Thomas Isen

2016              Tom Krøyer

2017              John Mortensen

2018              Jørgen Dreyer

2019              Sebastian Røhling

2020              Henning “Ost”  Lolck

 

DIVISIONSPOKAL

Uddelt:

2002           Niels Høg

2003           Tom Krøyer

2004           Ingen

2005           Lars Hummelgaard

2006           Andreas Knudsen

2007           Ingen

2008           Ingen

2009           Ingen

2010           Hans Henrik Høite Hansen

2011           Ingen

2012           Tina Madsen og Paw Johansen

2013           Ditte Hegerlund og Torsten Konggaard

2014           Ingen

2015          Allan Borgstrøm & Elvis Boric

2016          Ingen

2017           Morten Bertelsen og Søren Stagaard

2018          Ingen

2019          Søren Stagaard og Jonas Bøgelund

2020          Simon Duerlund Rasmussen

FIFA dommer

Uddelt:

2017           Elvis Boric

2018 – 20    Ingen

TALENTLEGAT (Albani-rejse)

Uddelt:

2001              Thomas Larsen

2002              Ulrik Nam Knudsen

2003              Lars Hummelgaard

2004              Mogens Hartmann

2005              Søren Hindsgavl

2006              Dan Dybdal Nielsen

2007              Torben Andersen

2008              Claus Steiner

2009              Paw Johansen

2010              Lars-Bo Jensen

2011              Youssef Bibi

2012              Nikolaj Mose Hansen

2013              Ditte Hegerlund

2014              Søren Stagaard

2015              Morten Berthelsen

2016              Kim Frost

2017              Jonas Bøgelund

2018              Simon Rasmussen

2019              Tarik Kabiljagic

2020               Andreas Bøgebjerg Holt

ÅRETS SPIRE (Pokal skænket af Jørgen Sandberg)

Uddelt:

2010           Benjamin Kristensen

2011           Ditte Hegelund

2012           Anders Wolff Madsen

2013           Morten Bertelsen

2014           Jonas V. Larsen

2015           Sebastian Tornhøj Nielsen

2016          Tobias Nordby Grønlykke

2017           Andreas Lindegaard Halkjær

2018           Faruk Iriskic

2019           Mads Møller Sandhøj

2020          Magnus Lind Madsen