FFK’s Hæderspriser

    FFK’s Hæderspriser:

     

    HORNET skænket af SFK i 1977 (OFK´s 40-årsjubilæum)

    Uddelt:

    1977              Anton Hansen

    1978              Benny Nielsen

    1979              Leif Larsen

    1980              Willy Jakobsen

    1981              Hans Lyholm Pedersen

    1982              Valdemar Hansen

    1983              Bertel Knudsen

    1984              Mogens Flintau

    1985              Kurt H. Sørensen

    1986              Tormod Sørensen

    1987              Kurt Jørgensen

    1988              Hans Peter Markussen

    1989              Erik Høg

    1990              Michael Rasmussen

    1991              Ove Nibe

    1992              Børge Hansen

    1993              Erik Lindberg

    1994              Poul Kent Jacobsen

    1995              Claus Bo Larsen

    1996              Lars Nielsen

    1997              Ove Nibe

    1998              Kurt Jeppesen

    1999              Freddy H. Andersen

    2000              Frits Pedersen/Carl H. Jeppesen

    2001              Torben Nielsen

    2002              Manfred Hansen

    2003              Poul Stein Jensen

    2004              Per Bo Christenen

    2005              Ole Rasmussen

    2006              Kent Bøgelund

    2007              Torben Pedersen

    2008              Hartly B. Lauritzen

    2009              Jørgen Sandberg

    2010              Uffe B. Nielsen

    2011              Tom Krøyer

    2012              Torben Andersen

    2013              Frits Pedersen

    2014              Lars Nordlund

    2015              Mathias Bjørnø Kristensen

    2016              Brian Nielsen

    2017              Lars Raun

     

    UNGDOMSDOMMERPOKAL/PISTOL

    Skænket af SFK 1997 ved 60-års jubilæum. Afløst af ”pistolen” ved fusionen af OFK og SFK i år 2000.

    Uddelt:

    1998              Morten Wingreen

    1999              Uffe B. Nielsen

    2000              Peter Rasmussen

    2001              Tom Krøyer

    2002              Michael Jensen

    2003              Søren Flintau

    2004              Hans Henrik Højte Hansen

    2005              Andreas Knudsen

    2006              Brian Nielsen

    2007              Mathias Bjørnø

    2008              Paw Johansen

    2009              Emir Jusubasic

    2010              Allan Borgstrøm

    2011              Nikolaj Mose Hansen

    2012              Hassan Dalal

    2013              Anders Wolff Madsen

    2014              Muneer A. Nasiri

    2015              Jonas Bøgelund

    2016              Simon D. Rasmussen

    2017              Jacob Beyer Madsen

     

    HUMØRLEGATET (Sponsoreret af Albani)

    Uddelt:

    2001              Jørgen Thomsen

    2002              Niels Henning Carlsen

    2003              Hardy Rasmussen

    2004              Henning L. Pedersen

    2005              Lars Raun

    2006              Steen Tofte Holm

    2007              Ejvind Olsen

    2008              Ove Egdal

    2009              Gert Irming

    2010              Claus Bo Larsen

    2011              Niels Høg

    2012              Carsten Beck

    2013              Claus Steiner

    2014              Jørgen Sandberg

    2015              Thomas Isen

    2016              Tom Krøyer

    2017               John Mortensen

     

    DIVISIONSPOKAL

    Uddelt:

    2002           Niels Høg

    2003           Tom Krøyer

    2004           Ingen

    2005           Lars Hummelgaard

    2006           Andreas Knudsen

    2007           Ingen

    2008           Ingen

    2009           Ingen

    2010           Hans Henrik Høite Hansen

    2011           Ingen

    2012           Tina Madsen og Paw Johansen

    2013           Ditte Hegerlund og Torsten Konggaard

    2014           Ingen

    2015          Allan Borgstrøm & Elvis Boric

    2016          Ingen

    2017           Morten Bertelsen og Søren Stagaard

    FIFA dommer

    Uddelt:

    2017           Elvis Boric

     

    TALENTLEGAT (Albani-rejse)

    Uddelt:

    2001              Thomas Larsen

    2002              Ulrik Nam Knudsen

    2003              Lars Hummelgaard

    2004              Mogens Hartmann

    2005              Søren Hindsgavl

    2006              Dan Dybdal Nielsen

    2007              Torben Andersen

    2008              Claus Steiner

    2009              Paw Johansen

    2010              Lars-Bo Jensen

    2011              Youssef Bibi

    2012              Nikolaj Mose Hansen

    2013              Ditte Hegerlund

    2014              Søren Stagaard

    2015              Morten Berthelsen

    2016              Kim Frost

    2017              Jonas Bøgelund

    ÅRETS SPIRE (Pokal skænket af Jørgen Sandberg)

    Uddelt:

    2010           Benjamin Kristensen

    2011           Ditte Hegelund

    2012           Anders Wolff Madsen

    2013           Morten Bertelsen

    2014           Jonas V. Larsen

    2015           Sebastian Tornhøj Nielsen

    2016          Tobias Nordby Grønlykke

    2017           Andreas Lindegaard Halkjær